Największa historia w Crypto: The Stablecoin Surge and Power Politics

Zapisz się do Money Reimagined, naszego newslettera o zakłóceniach finansowych.

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.
Jestem twoim gospodarzem, Ben Schiller, redaktor opinii CoinDesk.

W tym tygodniu dołączył do nas Nic Carter, współzałożyciel Coin Metrics i partner w Castle Island Ventures.

Nic omawia tegoroczny, 20-miliardowy wzrost wartości monet stabilizowanych w USD (co nazywa „krypto-dolarami“) oraz potencjalnie ogromne implikacje morskiego systemu dolaryzacji opartego na łańcuchu blokowym.

Stabilne monety wspierane przez Fiata nie są „tym, co zamierzał Satoshi“, mówi Carter, ale ich „niedorzeczny“ wzrost w tym roku jest „najważniejszym zjawiskiem w branży“.

„To nie tylko mówi nam o dojrzewaniu kryptońskiej infrastruktury finansowej. Mówi nam również wiele o aktualnej geopolityce“, mówi.

Nic napisał dwa op-edy dla CoinDesk o krypto-dolarach:

„Policjanci nie powinni obawiać się cyfrowych pieniędzy. Jak na razie utrzymuje status dolara“ (od lutego)

oraz

„The Crypto-Dollar Surge and the American Opportunity“ (w tym miesiącu).

Amerykańscy politycy obawiają się utraty władzy w miarę jak przepływy dolarów coraz bardziej przesuwają się w stronę stabilnych monet.

Bankowcy centralni mogą mieć mniejszą zdolność do ustalania stóp procentowych. A odpowiednia infrastruktura bankowa, zlokalizowana głównie w Nowym Jorku, będzie przetwarzać mniej transakcji, w miarę jak ludzie będą przenosić się do aktywów takich jak uwiązanie na uwięzi i USDC zamiast tego.

Niemniej jednak, Carter mówi, że Stany Zjednoczone powinny przyjąć tę nową formę technologii pieniądza.

Na razie jest to przede wszystkim amerykański przemysł, który jest w przeważającej mierze powiązany z dolarami. Więcej dolarów w obiegu, choć niekoniecznie jest dobre dla amerykańskich pracowników, jest dobre dla statusu waluty rezerwowej dolara.

Dwa, blokady są z natury neutralne – „bazy danych równych szans“, które nie wykluczają ludzi i reprezentują wolność finansową. To powinno być zgodne z amerykańskimi wartościami.

I po trzecie, jeśli Stany Zjednoczone nie usankcjonują transakcji stabilcoin, jakiś inny kraj lub firma będzie to robić, zapraszając w zagrożeniu nadzoru i utraty władzy i tak. „Stany Zjednoczone powinny rozważyć przyjęcie neutralnej alternatywy dla wysoce upolitycznionego systemu bankowego Nowego Jorku, zanim będzie za późno i całe transze sojuszników będą miały wady w systemie chińskim lub rosyjskim“ – mówi Carter.

Nic nie miał nic więcej do powiedzenia o stabilnych monetach, przyszłości pieniądza i wielkiej rywalizacji o władzę. Sprawdźcie to tutaj i zapiszcie się do nowego kanału podcastów CoinDesk.

admin