PayPal CEO mówi, że nadszedł czas, aby waluty kryptograficzne trafiły do głównego nurtu

Spis treści

  • Większość użytkowników systemu PayPal chciała skorzystać z usługi kryptograficznej.
  • Rozwiązanie problemu zmienności Bitcoin’a

2 grudnia, pierwszego dnia konferencji internetowej Web Summit, prezes PayPal Dan Schulman wyraża swój optymizm co do przyszłości walut kryptograficznych, twierdząc, że teraz nadszedł czas, aby weszły one do głównego nurtu.

Schulman dodał, że mogą one „pomóc wielu ludziom poprawić kondycję finansową“ poprzez stworzenie bardziej efektywnego systemu finansowego:

Myślę, że jeśli można stworzyć system finansowy, nową i nowoczesną technologię, która jest szybsza, tańsza, bardziej wydajna, to jest to dobre dla wprowadzenia większej liczby ludzi do systemu, dla integracji, aby pomóc obniżyć koszty, aby pomóc napędzać kondycję finansową dla tak wielu ludzi… Na dłuższą metę jestem więc bardzo byczy w kwestii wszelkiego rodzaju walut cyfrowych.

Większość użytkowników systemu PayPal chciała usługi kryptograficznej

Po oficjalnym ogłoszeniu pod koniec października nowej usługi kryptograficznej, PayPal przystąpił do jej wdrożenia dla wszystkich klientów w Stanach Zjednoczonych w listopadzie.

Podczas rozmowy z gospodarzem CNBC Andrew Rossem Sorkinem, Schulman ujawnił, że autorskie badania rynkowe jego firmy wykazały, że 54 procent ich klientów chciało mieć ostatnio wprowadzoną funkcjonalność kryptopalety.

Schulman, który sam jest właścicielem Bitcoin-now, ujawnił, że oferta firmy w zakresie kryptoteki nie znalazła się na początkowym planie działania na ten rok w pełnej formie.

To, czego nie mieliśmy na naszej mapie drogowej, to możliwość wykorzystania krypto walut jako instrumentu finansowania zakupu u jednego z naszych 28 milionów kupców. Przesunęliśmy to w górę, ponieważ kupując krypto walutę, naprawdę chcesz mieć możliwość wykorzystania jej zarówno jako narzędzia inwestycyjnego, jak i, co ważne, jako źródła finansowania do dokonywania innych zakupów.

Rozwiązanie problemu zmienności Bitcoin’a

Jak podało U.Today, nowe badanie Mizuho wykazało, że 65 procent wszystkich klientów było skłonnych do zakupu towarów z pomocą Bitcoin.

Od czasu, gdy w 2013 r. zaczęły się kłopoty z kupcami, krypto waluta do tej pory nie wystartowała jako środek płatniczy ze względu na problemy ze skalowaniem i dzikie ruchy.

PayPal – który pozwala na łatwą interakcję przeciętnego Joe z Bitcoinem – kształtuje się jako rozwiązanie warstwy 2, na które przemysł czekał. Schulman przyznał, że początkowo uważał sztandarową monetę za „słabą formę waluty“ ze względu na ryzyko zmienności, ale firma złagodziła je poprzez określenie dokładnego kursu wymiany kryptońskiej waluty w momencie zakupu.

Wzmacnia on użyteczność tej kryptoflory i można z nią zrobić więcej, niż tylko jeździć po jej wzlotach i upadkach. W rezultacie, bierzesz to za instrument, który może prowadzić handel u naszych 28 milionów kupców.

admin